monitoringlasu24.pl
Корзина
Корзина: 0 штук Итог: 0.00 Euro
Instytucje, służby interwencyjne
 


W przypadku kamer stosowanych przez instytucje należy wziąć po uwagę kilka aspektów prawnych:
- czy rejestracja odbywać się będzie w przestrzeni publicznej - jeśli tak to fundamentalną kwestią jest odpowiedź na pytanie: Czy Two
ja instytucja może rejestrować za pomocą kamer dźwięk, czyli czy możecie stosować podsłuchy w miejscach publicznych. W 99% procentach odpowiedź brzmi NIE. Dlatego upewnij się, czy kamera którą planujesz zakupić ma funkcję rejestracji audio i czy można ją wyłączyć. UWAGA: upewnij się zdecydowanie, gdyż wielu sprzedawców nie wie, że ich kamery rejestrują dźwięk, a 99,99% nie wie czy można tą funkcję wyłączyć. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupu takiej kamery to musisz mieć świadomość, że sekwencje filmowe zapisane przez kamerę będą z dźwiękiem. Fakt najczęściej wychodzi na jaw w momencie kradzieży kamery i nieuprawnionej publikacji materiału z karty SD np. w youtube. Wtedy okazuje się, że Straż, Urząd, czy inna instytucja nielegalnie stosowała podsłuch w przestrzeni publicznej. Konsekwencje są oczywiste.


- jeśli instytucja rejestruje na swoim terenie - sprawa wygląda inaczej. I tak: Straż Leśna, czy SOK rejestrują na terenie należącym do nich (Lasy Państwowe, czy PKP) i mogą stosować zapis audio.

Instytucja podlega jeszcze jednemu bardzo ważnemu aspektowi prawnemu. Otóż 99,99% fotopułapek na rynku  posiada wymienna kartę SD jako miejsce zapisu. Same kamery posiadają zabezpieczenia PINem na wypadek kradzieży. Złodziej takiej kamery nie uruchomi ale ma nieograniczony dostęp do materiału na karcie SD. Dzięki temu właśnie dowiaduje się czy dana instytucja prowadziła zapis audio w przestrzeni publicznej. To jednak tylko cześć problemu. W przypadku gdy złodziej kamery opublikuje w sieci internetowej materiał z kamery np. Straży Miejskiej a na nim będzie osoba, która postąpiła niewłaściwie -  np. załatwiała potrzebę fizjologiczną to mamy DUŻY problem. Otóż publikacja ta naraża wizerunek tej osoby na uszczerbek. Nikt nie daje prawa instytucji pracującej na kamerach pułapkach prawa do publikacji swoich wizerunków tym bardziej w takim kontekście. Zadane zostanie pytanie: w jaki sposób instytucja/właściciel kamery chroni rejestracje z tzw. monitoringu mobilnego przed dostępem osób nieupoważnionych. Prowadząc jakikolwiek monitoring w przestrzeni publicznej (czy to klasyczny miejski, czy też mobilny oparty  na fotopułapkach) musi gwarantować bezpieczeństwo gromadzonego materiału foto i video. W przeciwnym razie narażamy się na konsekwencje prawne w tym z powództwa cywilnego.  Dlatego należy stosować kamery z dyskiem wewnętrznym zabezpieczonym przed dostępem! To gwarantują wszystkie modele PRO.
       Kolejną bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo zapisanych danych i przesłanych na telefon komórkowy w formie MMSa. Otóż instytucje które pracują na kamerach z modułem MMS wiele ryzykują, decydując się na przesył MMSów na telefony komórkowe,  Prawdopodobieństwo zgubienia telefonu jest większe niż kradzieży kamery. Wtedy ponownie oddajemy osobie postronnej materiał z kamer bez żadnej kontroli. Co znalazca telefonu zrobi ze zdjęciami z kamer pozostawiamy jego inwencji. Dlatego zdjęcia z kamer powinny spływać do bezpiecznej aplikacji internetowej dedykowanej instytucjom! Temu służy GUARDKAM.pl i kamery z tym systemem kompatybilne.   

Назад
Корзина
Корзина пуста
Позвольте войти
Знамена
wohler
Знамена
tablice
Лидеры продаж
Четверг 04 марта, 2021
1982563 просмотренных страниц c Воскресенье 04 декабря, 2011
Tworzenie profesjonalnych sklepw internetowych © gShop